O autorze

O autorze

O autorze

Marek Wnukowski urodził się w Żaganiu, obecnie mieszka w Zielonej Górze. Autor rozpoczął swoją twórczość od pisania piosenek – komponował je i pisał do nich teksty. W latach 80 – 90, razem z własnym zespołem muzycznym, występował na regionalnych festiwalach, festiwalach piosenki turystycznej, autorskiej, itp. Był gitarzystą i autorem piosenek.

Po zakończeniu działalności zespołu zaczął pisać dla dzieci. Przez 3 lata prowadził rubrykę dziecięcą w miesięczniku „Życie nad Odrą”, gdzie umieszczał swoje wiersze, bajki, zagadki i krzyżówki.
W 2005r nakładem wydawnictwa Dekorgraf ukazała się książka dla dzieci z bajkami Marka Wnukowskiego pt. „Markowe bajki”.

W listopadzie 2019 r, nakładem wydawnictwa BJ Service, ukazała się druga książka autora pt „Jeż u fryzjera”. Książka jest dostępna, między innymi, na stronie www.ajaczytam.pl
W styczniu 2021 r, nakładem krakowskiego wydawnictwa Skrzat ukazały się trzy kolejne książki autora: „Ala się przechwala”, „Bociek i okulary”, „Kot Łatek”.

W październiku 2021 r, również nakładem wydawnictwa Skrzat, ukazała się książka pt„Czarodziejska kura, lis i zła babuleńka” . Jest to długa wierszowana bajka, która opowiada o tym, aby nie oceniać ludzi po urodzie, po tym, jak kto jest ubrany i po tym, co inni ludzie o kimś mówią, gdyż często są to krzywdzące plotki, a nie fakty.                                                                                                                                                                                              Książki są dostępne, między innymi, na stronie wydawnictwa www.skrzat.com  (szukaj tutaj – zakładka katalog-wierszowane).

Zapraszam również na YouTube, na nowo powstały kanał pt„Mądre piosenki i wiersze dla dzieci” gdzie można również posłuchać moich wierszy oraz piosenek dla dzieci. Wierszy i piosenek będzie przybywać. Wiersze czyta, a piosenki śpiewa Monika Bartkowicz-Krzysztof, znana jako Monia (Sprytne Babki).

>>> Przejdź do kanału na YouTube <<<

@ 2015 Wnukowski-Developed By Bembenek